Korábban írtuk 2007.
Betűméret növeléseBetűméret csökkentése
Győztek a kézis lányok
2007.09.24. hétfő 11:20

Magabiztos fölénnyel, 39:21-re győztek az érdi kézis lányok vasárnap délután a Kistarcsa elleni bajnoki mérkőzésen. A bajnokság első összecsapásán, a remélhetőleg nem ismétlődő, Bugyi ellen elszenvedett fiaskót feledtetve játszott az érdi csapat a Treff Sportcentrumba ellátogató közönség előtt.

AZ NB II-es bajnokságnak új összetételben, új edzővel nekivágó csapat az első félidőben remekelt. Pontos és gyors indításokkal, gólokat érő befejezésekkel már az első percekben felőrölte a Kistarcsa önbizalom és elképzelés nélkül játszó játékosait. A félidei eredmény (22:5) igazolta az új csapattal szembeni várakozást: a volt válogatott, világbajnoki ezüstérmes edző, Kedves László csapata meggyőzően, lelkesen és szervezetten vezette támadásait.

A második félidőre azonban mintha túlságosan is magabiztossá váltak volna a lányok. Ráadásul a cserekapus behozatala sem bizonyult szerencsés döntésnek: míg a büntetőket bravúrosan védte, az ellenfél védhető lövéseinek szinte mindegyike gólt ért. Így ezt a félidőt mindössze egy góllal nyerték az érdi lányok.

Összességében bíztató képet mutatott a csapat, amely két mérkőzés után a tabella 6. helyén áll. A következő mérkőzésre a 7. helyen álló Vecsés otthonába látogatnak az érdiek.