Birkózás - április utolsó hétvégéje - Lemák Diána országos bajnoki bronzérmes
2011.05.04. szerda 10:45

Birkózás

Lemák Diána Országos Bajnoki bronzérmes,

Három arany, egy ezüst Szlovákiából

Április utolsó napján 30.-án szombaton Szlovákiában, Madaron került megrendezésre a X. Polgármester Kupa nemzetközi kötöttfogású birkózóverseny. Május 1.-én Szombathelyen a felnőtt női Országos Bajnokság.

Lemák Diána a dobogó harmadik fokán

Szombathely:

A felnőtt női Országos Bajnokságon az érdi birkózókat 51 kg-ban Lemák Diána, az elmúlt heti Grappling Magyar Bajnokság aranyérmese képviselte. Dia kicsit megilletődötten kezdett. Az első fordulóban a dunaharasztis Lenkó Petra ellen az elvesztett első menet után tudott fordítani és a következő két menetet megnyerve lépett tovább. A második fordulóban a tatabányai Csík Annamária – kihasználva Dia indításait – 1-1 ponttal maradt alul. A vigaszágon viszont a diósgyőri Csőr Anettet az első menetben tussal győzte le, és ezzel megszerezte az első birkózó Országos Bajnoki bronzérmét. Dia akaratát, szorgalmát, céltudatosságát ismerve nem fog megállni a dobogó legfelső fokáig.

Szlovákia, Madar:

A X. Kötöttfogású Polgármester Kupán mérlegeléskor a teljes szlovák és jó néhány külföldi országból érkezett egyesületi birkózó mellett négy kiválóságunk is jelen volt, képviselve az érdi birkózást. Mivel nem volt minden súlycsoport, Váncza Pisti 30 kg-jával a 34 kg-osok között indult, Kovács Bence 42 kg helyett 47 kg-ban küzdött, megmutatták, hogy keményfából faragták őket. Ezen a versenyen jó volt edzőnek lenni, hiszen mind a négy versenyzőnk döntőbe került, melyből hármat meg is nyertünk. A csapatversenyben nagyon sok csapatot megelőzve, - akiknek többszörös induló létszáma volt – a pontverseny alapján az előkelő ötödik helyen végeztünk.

A madari csapat balról jobbra: Sárosi János, Kovács Bence, Tar Mihály edző, Váncza István, Lajsz Dominik