Betűméret növeléseBetűméret csökkentése
Birkózás - Sárosi János EB részvételi jogot szerzett
2011.05.18. szerda 12:57

Sárosi János megszerezte a varsói EB részvételi jogot.

Ezüst és bronz a diákolimpiai döntőről, nyolc érem a Vasas jubileumi emlékversenyről

Hosszú volt az elmúlt hétvége, ugyanis május 13-14.-én, pénteken és szombaton, Orosházán a 360 főt felvonultató diák I. és serdülő korcsoportú szabadfogású Diákolimpia Országos döntői zajlottak. Május 15-én a Vasas 100 éves Centenáriumi versenyei keretében diák II. és gyerek szabadfogású, valamint az utolsó kadet kf-ú válogató verseny került megrendezésre.

Orosháza:

A diák I. és serdülő szabadfogású Diákolimpia Országos döntői rosszul kezdődtek, ugyanis Váncza Pistinek a tervezett súlycsoportot nem sikerült hoznia, így egy súlycsoporttal feljebb, 32 kg-ban volt kénytelen rajthoz állni. Ez rányomta bélyegét a birkózására is egy-egy ponttal kapott ki nagy ellenfelétől a csepeli Magnucztól, így hiába verte meg többi ellenfelét a dobogó harmadik fokára sikerült felállnia és bronzérmet szereznie iskolájának. (Batthyány Általános Iskola Érd, testnevelő tanára: Királyhegyi László.

42 kg-ban Kovács Bence szájából kiénekelték a sajtot, a selejtezők után az érmekért vívott harcba, három menetet is az utolsó másodpercekben veszített el vezető pozícióból és az V. helyet szerezte meg. (Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium Budapest, testnevelő tanára: Pintér László).

76 kg-ban Száraz Péter is az V. helyet szerezte meg. (Batthyány Általános Iskola Érd, testnevelő tanára: Reiter Vivien).

85 kg-ban Lajsz Dominik magabiztosan menetelt a döntőig, ahol a tapasztaltabb FTC-s Almási Ferenctől kapott ki és szerzett ezüstérmet. (Vörösmarty Mihály Gimnázium Érd, testnevelő tanára: Fenyvesi Zsolt).

Lajsz Dominik diákolimpiai ezüstérmes

Budapest, Vasas:

A Vasas Fáy utcai kézilabda csarnoka adott otthont a gyerek és diák II. szabadfogású Vágó-Wágner Róbert emlékversenynek, valamint a kadet korcsoportú kf-ú utolsó válogató rangsorversenyének.

A kadet verseny különösen fontos volt a számunkra, ugyanis itt dőlt el, hogy Sárosi Janika, vagy a vele azonos pontszámmal álló ESMTK-s Kottes Pali utazik az augusztusi varsói Európa Bajnokságra. A döntőben egy-egy menet megnyerése után az utolsó minden eldöntő menetet Janikának most hiba nélkül sikerült hozni és jogot szerezni a címeres mez viselésére.

A 100 éves centenáriumi versenyeken 13 induló versenyzőnk három arany és öt bronzérmet szerzett.