2012.01.24. kedd 10:54

Birkózás

Négyszázhuszonhét induló az Érd Kupa Lakatos Gábor birkózó emlékversenyen.

Huszonhárom érmet és a csapat első helyet is itthon tartottak az érdi birkózók

Az idén is a Batthyány Tornacsarnok adott otthont az érdi birkózók 32. évadnyitó egyéni versenyének 2012. január 21-én.

Tar Mihály, az Érdi Spartacus SC elnökének köszöntője után elsőként Dénes Mercédesz emlékezett meg a fiatalon elhunyt Lakatos Gabiról, majd a részvevők egy percben tisztelegtek az elmúlt évben a birkózócsaládból eltávozottak emlékének.

T. Mészáros András, Érd Megyei Jogú Város Polgármestere üdvözölte a verseny résztvevőit, ezt követően Dr. Hegedűs Csaba, a Magyar Birkózó Szövetség elnöke méltatta a versenyt és köszönte meg a város vezetésének a birkózás támogatását. Házigazdaként Rozgonyi János, a Batthyány Sportiskola igazgatója fejezte ki jókívánságait.

A 419 fős mezőny 53 egyesület- ebből nyolc külföldi, köztük felvidéki, újvidéki és szlovák egyesületekből 51 fő – vágott neki hat szőnyegen, a régi időkre emlékeztető, esetenként 25-27 fős súlycsoportokban a küzdelmeknek, melyek öt óra után fejeződtek be.

Az érdi birkózók a jó hangulatú versenyen hat arany-, öt ezüst-, tizenkét bronzérmet, valamint nyolc V., pontszerző helyet szereztek, mely azt jelentette, hogy ez évben is a csapatverseny győztesei lettek.

A győztesek Gyerek II. korcsoportban a Peugeot Pé-Ta kupát, Gyerek I. korcsoportban a Hyundai Pé-Ta kupát, Diák II. korcsoportban a Kati Mami Sütödéje kupát, Diák I. korcsoportban a Berta 2005 Kft. kupát, Serdülő korcsoportban a L.A.Bodegita Étterem kupát, Junior korcsoportban a Barta Sándor kupát, továbbá a Lakatos Gábor emlékverseny 66 kg győztese (Nagy Péte,r Váci Forma SE ) is a Barta Sándor kupát vehette át.

Érdi eredmények:

Gyerek II. korcsoport

19 kg Virág Henrik I.

32 kg Metzl Milán III., Mizséri Miklós III.

Gyerek I. korcsoport:

23 kg Nedvig Máthé II.

35 kg Traier Csaba V.

46 kg Dávid Levente V.

Diák II. korcsoport:

35 kg Mezei Dominik V.

38 kg Zsigrai Péter III., Horváth Máté III.

42 kg Végh Artúr III.

69 kg Bedőházy Zsolt V.

Diák I. korcsoport:

32 kg Berta Mike II., Szabadföldi Ádám V.