Betűméret növeléseBetűméret csökkentése
Birkózás - Szabadfogású serdülő és diák országos bajnokság
2011.06.20. hétfő 11:24

Birkózás

Három bronzérmet és két ötödik helyet hoztak a szabadfogású serdülő és diák Országos Bajnokságok záró versenyei

Egy arany, két ezüst Szigetszentmiklósról

Az elmúlt hétvégeken kerültek megrendezésre a serdülő és diák I. szabadfogású Országos Bajnokságok döntői. Kaposváron a szabadfogású papírforma érvényesült, melynek következtében három serdülő Országos Bajnoki bronzérmet könyvelhettünk el, 42 kg-ban Kovács Bence, 76 kg-ban Oláh Tamás, 85 kg-ban Lajsz Dominik révén.

Tar Mihály az érmesekkel: Kovács Bence, Oláh Tamás, Lajsz Dominik

Az Újpesten rendezték a diák I. korcsoportú döntőit, melyet minél előbb szeretnénk elfelejteni.

Váncza Pisti 32 kg-ban, az elrontott első menet után - hiába nyerte meg – nem talált magára az egész versenyen, bár neki még erősödnie kell ebben a súlycsoportban. Berta Mike birkózásának voltak pozitív jelei, de neki is éremesélyei voltak, amit nem sikerült kihasználnia. Pataki Samut szokásos kapkodása fosztotta meg a pontszerző helytől. Ezek után 29 kg-ban Berta Mike és 32 kg-ban Váncza Pisti egyaránt az ötödik helyen végzett. Ezzel véget ért a szabadfogású „tavaszi szezon”, jó néhányan fellélegeztek, de úgy érzem az őszi időszak sem lesz könnyebb kötöttfogásban, ugyanis egyre másra alakulnak a sportiskolai központok, ahol délelőtti – iskolai tanórákon is – és délutáni nyolc-tíz edzésen főállású edzők segítségével – összegyűjtve a területi birkózók legjobbjait – készülnek fel ellenfeleink.

Szigetszentmikós:

Június 19.-én vasárnap három gyerek és diák korcsoportú versenyzővel a Sziget SC által rendezett versenyen vettünk részt.

Gyerek korcsoportban 28 kg-ban Tót-Suszt Tamás II. hely.

Elől Tót-Suszt Tamás, mögötte Buzás Patrik, Tar Mihály és Pataki Sámuel.

Diák korcsoportban 42 kg-ban Buzás Patrik II., 60 kg-ban Pataki Sámuel I. helyen végzett.