Birkózás
Betűméret növeléseBetűméret csökkentése
Birkózás - Sárosi János Kadet Kötöttfogású Magyar Bajnok
2011.10.05. szerda 10:03

Október elsején Mogyoród új sportcsarnokában méltó körülmények között példaszerű vendégszeretettel került megrendezésre a 2011. évi kötöttfogású kadet Magyar Bajnokság.

Sárosi Janika 69 kg-ban – végre egy problémamentes felkészülés után – nagyon akarta bizonyítani, hogy nem véletlenül viseli a súlycsoport válogatott mezét.

A 69 kg-os súlycsoport 16 fős Magyar Bajnoki címért küzdő mezőny felső ágán – nem mondanám, hogy felszabadultan – vágott neki az egyenes kieséses küzdelmeknek.

Első fordulóban az ESMTK-s Starosciák Tamást emelések és pörgetések után 3-0-ra verte meg két menetben. Hasonlóan végzett a legjobb nyolc között az orosházi Galagonya Kristóffal is. Az elődöntőben az Amerikából néhány hónapja hazatérő és ott kötöttfogású bajnokságot nyert váci Nagy Péteren kellett túljutnia. Az első menetet egy emelés kontra után – Janika lába küzdőtéren kívülre került, –így elvesztettük 1-0-ra.  A második menetet egy két pontos pörgetéssel nyertük meg. A döntőbe jutáshoz szükséges harmadik menetet egy deréktámadás után 1-0-ra sikerült megnyerni. A döntőben a Vasas-Kertváros versenyzőjét, Szabó Dánielt kellett legyőzni az aranyéremért. Az első menetet az utolsó másodpercekben végrehajtott hárompontos emeléssel „hoztuk”, a másodikat egy pillanatnyi bizonytalankodás után 1-0-ra elvesztettük, a mindent eldöntő harmadik menetet a lenti helyzet kivédekezésével megnyertük, így Sárosi János nyakába akasztották a Magyar Bajnoki aranyérmet.

+100 kg-ban Boros Laci az ötödik pontszerző helyen végzett.