Birkózás - Bárkányi és Sárosi Országos Bajnoki bronzérmes
2009.12.16. szerda 08:52

Birkózás

Bárkányi és Sárosi Országos Bajnoki bronzérmes,

fél tucat érem a hétvégén

Egy ezüstöt, öt bronzot és két ötödik helyet szereztek az érdi birkózók az ezüst vasárnap hétvégéjén.

Szombaton a BVSC Tatai úti birkózó csarnokában rendezték meg a serdülő szf.-ú Országos Bajnokság döntőit. Sajnos a „Fortuna” ezúttal sem fogadott kegyeibe bennünket, folytatódott az elmúlt hetek számunkra nem kedvező szériái. Birkózóink mindezek ellenére nem tértek haza üres kézzel, 38 kg-ban Bárkányi Sanyi a diák korcsoport után a serdülők között is a dobogó harmadik fokára állt, melyért igen keményen megküzdött. 66 kg-ban Sárosi János megmutatta, hogy szabadfogásban is számolni kell vele, és az igen sűrű mezőnyben Ö is a harmadik helyen végzett. 85 kg-ban Boros Lacinak kezében volt a döntőbe jutás lehetősége, melyet az utolsó 5 másodpercben szalasztott el és így ötödik lett.

Vasárnap a Vasas Fáy utcai birkózócsarnokában a Müller Ferdinánd szabadfogású gyerek emlékverseny küzdelmei zajlottak.

Gyerek II. korcsoportban 24 kg Magyar György III. Gyerek I. korcsoportban 24 kg Szabadföldi Ádám II., 34 kg Proháczik Márton V., 37 kg Végh Artúr III., 41 kg Végh Richárd III.

A képen első sor balról jobbra: Bárkányi Sándor, Boros László,

hátsó sor: Magyar Gergely, , Prim Martin, Kosik Boldizsár edző