erdmost
erdiradio_online
handball
SzepesBanner
Megyei Jogú Városok Szövetsége
mjvsz
nav
KormanyzatBanner
Érdcenter
agaboga
CsukaBanner
tanuszoda
visegrad
tamop
Birkózás
Betűméret növeléseBetűméret csökkentése
Sumo - Hat arany három ezüst az U-16 Magyar bajnokságon
2010.04.20. kedd 08:47

Sumo

 

Hat arany három ezüst az U-16 Magyar Bajnokságon,

 

Harminc érem önmagáért beszél

 

Április 18.-án szombaton, Budapesten a Jókai Mór Általános Iskola tornacsarnokában a Kertvárosi Birkózó és Sumo Club rendezésében népes mezőnnyel került sor a 2010. évi U-16-os Magyar Bajnokság, az U-18-as korcsoport Kijevi EB felkészülési, valamint az U-21 és a felnőtt korosztályok utolsó válogató versenyére a május 24-28.-án Bulgáriában, Várnában megrendezésre kerülő Európa Bajnokságra.

Az utolsó néhány hónap munkája - a birkózó edzések kiegészítése heti 2-3 sumo edzéssel – meghozta gyümölcsét, az Érdi Spartacus versenyzői szinte „verhetetlenek voltak”.

Az U-16-os Magyar Bajnokságon a három ezüstérmes mellett hat bajnokot ünnepelhettünk. Az U-16, U-18-as EB-n induló 10 fős érdi különítmény kiegészült nyolc fővel: az U-21 és a felnőtt válogató versenyek alapján – Kecskés Péter, Dénes Krisztián, Prim Roland, Bodorkos Dániel, Szelp Dénes, László Varga László, Földesi István, Horváth Éva szerzett jogot az U-21 és a Felnőtt Európa Bajnokságon való indulásra – bár tanulmányaik, illetve egyéb problémák miatt nem mindenki tudja vállalni a részvételt.

Az érdi sumosokat dicséri, hogy jó néhányan - külön engedéllyel - magasabb korcsoportban is indulva meg tudták szerezni a győzelmet, illetve az EB indulási jogot. Összességében a hétvégén szerzett harminc érem – 17 arany, 10 ezüst és 3 bronzérem önmagáért beszél.

 

Eredmények:

U-16-os Magyar Bajnokság:

55 kg   Dénes Mercédesz I.

65 kg   Sárosi János I.

75 kg   Prim Martin I., Magyar Gergely II.

85 kg   Boros László I.

95 kg   Kiss Marcell I., Sipos Tamás II.

+95 kg Molnár János I., Kiss Máté II.

 

U-18 EB felkészülési verseny:

55 kg   Dénes Mercédesz I.

70 kg   Sárosi János I., Mertzl Norbert II.

80 kg   Magyar Gergely II., Prim Martin III.

90 kg   Bodorkos Dániel I., Boros László II.

100 kg Kiss Marcell I., Sipos Tamás II.

 

U-21 EB válogató verseny:

60 kg   Kecskés Péter I.

70 kg   Dénes Krisztián I.

85 kg   Prim Roland I., Bodorkos Dániel II.

100 kg Szelp Dénes I.

+115 kg László Varga László I.

 

Felnőtt EB válogató verseny:

70 kg   Dénes Krisztián II.

85 kg   Prim Roland II.

100 kg Szelp Dénes I.

+115 kg László Varga László I.,  Földesi István III.

Open kategória: László Varga László I., Földesi István III.

 

Gratulálunk.

Tar Mihály

Nyomtatás
Ajánlás a Facebook-on Share
Események
2018. május
HKSzCsPSzV
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Felhívások
Meghívó
2018.05.23. szerda 16:00
Polgármesteri Hivatal II. emeleti tárgyaló
2018.05.24. csütörtök 09:00
Polgárok Háza I. emelet 117. tárgyaló – Érd, Alsó u. 3.
2018.05.24. csütörtök 10:00
Polgárok Háza Díszterme - Alsó utca 3.
foldrajzi.jpg
katasztrofa
erdi_ujsag_2016.jpg
Érdi Lap
tamop
napraforgp
Érdi galéria