erdmost
erdiradio_online
handball
SzepesBanner
Megyei Jogú Városok Szövetsége
mjvsz
nav
KormanyzatBanner
Érdcenter
agaboga
CsukaBanner
tanuszoda
visegrad
tamop
Birkózás
Betűméret növeléseBetűméret csökkentése
Sumo - Hat országos bajnoki cím
2011.04.06. szerda 10:14

Sumo

Hat Országos Bajnoki cím,

Huszonkilenc EB indulási lehetőség, harmincnégy érem az utolsó korosztályos válogatón

Budajenőn, április 3.-án vasárnap a Budajenő Birkózó Club edzőtermében került megrendezésre az U-8 és U-10 korcsoport 2011. évi Országos Bajnoksága, valamint a bulgáriai és ukrajnai korosztályos Európa Bajnokságok utolsó válogató versenye Budai István polgármester és Soltész Miklós NEFMI államtitkár nyitó szavai után.

Az érdiek kiválóan szerepeltek az Országos Bajnokságon, hat Bajnoki Címet, négy ezüstérmet, hat bronzérmet, valamint két ötödik és két hetedik helyet szereztek.

A válogatóversenyek során tizenhét aranyérem, tizenegy ezüst-, hat borzérmet, valamint egy hetedik helyet értek el. Néhány esetben a dobogó minden fokát érdi sumosok foglalták el.

Bárdosi Sándor elnök és Lacza Ádám alelnök által teremtett kitűnő körülmények között lezajlott sumo verseny végén huszonkilenc érdi sumos neve került felolvasásra – a válogatott versenyek összesítéseként – akik jogot szereztek a május 4-9-ig a várnai U-21 és Felnőtt, valamint a május 25-29-ig az ukrajnai Lutskban megrendezésre kerülő U-12, U-14, U-16, U-18 Európa Bajnokságra.

A lehetőség adott, de sajnos az egyesület, illetve szülők anyagi lehetősége jó néhány főnek nem teszi lehetővé az EB-n való indulást.

Érdi eredmények:

U-6 korosztály:

20 kg Tot-Suszt Ádám II., Hegyi Tamás III.

U-8 korosztály Országos Bajnokság:

20 kg Nedvig Máthé I., Torma Ákos II.

25 kg Virág István III., Tot-Suszt Ádám V.

35 kg Egri Zalán II.

+40 kg Dávid Levente I.

U-10 korosztály Országos Bajnokság:

25 kg Bitó Zalán V.

30 kg   Délceg Edvárd I., Pálinkás Gergő III., Tot-Suszt Tamás III.

35 kg Horváth Máté I., Mezei Patrik II., Zsigrai Péter III., Mezei Dárius III., Mezei Dominik VII., Pénzes Ádám VII.

40 kg Végh Artúr I., Varga Dániel II., Molac Coll Marco III.

45 kg Baksay Levente I.

U-12 korosztály válogatóverseny:

35 kg Váncza István I., Berta Mike VII.

45 kg Végh Richárd I., Dömötör Kristóf III.

U-14 korosztály válogatóverseny:

40 kg Kovács Bence I.

45 kg Délceg József I., Hunyák Illés II.

50 kg Szabadföldi Leon I.

70 kg Molnár Tamás I.

80 kg Lajsz Dominik I., Molnár Dániel II.

U-16 korosztály válogatóverseny:

65 kg Délceg Emese II.

55 kg Boros Gábor II.

75 kg Molnár Tamás III.

85 kg Lajsz Dominik I., Kraszlán Lajos III., Molnár Tamás III.

+95 kg Molnár János II.

U-18 korosztály válogatóverseny:

60 kg Hajcsik István II.

70 kg Sárosi János I., Metzl Norbert II., Molnár Tamás III.

80 kg Prim Martin I., Lajsz Dominik II.

100 kg Boros László I.

+100 kg Molnár János I.

U-21 korosztály válogatóverseny:

70 kg Sárosi János I.

85 kg Szelp Dénes I., Bodorkos Dániel II., Dénes Krisztián III.

115 kg Metzl Ádám I.

Felnőtt női válogatóverseny:

55 kg Lemák Diána I.

Felnőtt férfi válogatóverseny:

85 kg Szelp Dénes I., Dénes Krisztián II.

115 kg Metzl Ádám II.

 

Gratulálunk.

Tar Mihály

 

Nyomtatás
Ajánlás a Facebook-on Share
Események
2018. július
HKSzCsPSzV
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Felhívások
Meghívó
foldrajzi.jpg
katasztrofa
erdi_ujsag_2016.jpg
Érdi Lap
tamop
napraforgp
Érdi galéria