visegrad
tamop
Judo
Érdi Judo Klub

Az  Érdi Judo Club közel százötven fiatalnak nyújt színvonalas sportlehetőséget a hét minden munkanapján, Érden a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában. Csapatunkban lehetőség van a hobbi és a versenyszerű sportra egyaránt, az óvodástól a felnőtt korig. Óvodásoknak speciális előkészítő jellegű játékos foglalkozásokat tartunk a környező óvodákban. Versenyzőink az ország élvonalába tartoznak, évről évre bajnoki címekkel és érmekkel büszkélkedhetünk. Edzőink felsőfokú edzői illetve testnevelő tanári végzettséggel és komoly sportszakmai múlttal rendelkeznek, biztosítják a magas színvonalú minőségi oktatást.

2011.10.18. kedd 10:55

Károly András harmadszor is magyar bajnok!

2011.10.11. kedd 08:55

Október 9-én, vasárnap került sor az idei Budapest Bajnokságra, ahol nem csak budapesti egyesületek vettek részt, hanem nyílt verseny révén vidéki klubok is képviseltették magukat.

2011.06.20. hétfő 11:29

JUDO - Két érmet hoztunk a Serdülő Világkupáról

2011.04.07. csütörtök 13:36

Csapatunk versenyzői március 26-án, szombaton az UTE judotermében rendezett budapesti regionális versenyen vettek részt. A versenyt a 8-12 év közötti korosztályoknak szervezték, melyekben 24 indulónk volt. A résztvevők száma rekordot döntött, hiszen meghaladta a 270-et. A régión kívülről is érkeztek csapatok, még Domaszékről és Szegedről is.

Sportolóink ismét kitettek magukért, sok-sok érmet gyűjtöttek. A legkisebbek között (2003-2004), voltak talán a legnagyobb csaták. Kovács Buna Botond ezüst, Zentai László bronzérmet szerzett. Bálint Levente és Penderik Patrik V. helyen végzett. Derekasan küzdött, de sajnos helyezetlenül zárt Dános Bálint és Kapuvári Bence. A 2002-es korosztályban I. helyezést ért el Sztankó Henrich (-39 Kg) négy győzelemmel és Danysin Dániel (+49 Kg, ellenfél nélkül). Kemény küzdelmek árán, a dobogó harmadik fokára állhatott fel Sarkadi Szabó Ábrahám (-36 Kg), Sztankó Richárd (-49 Kg), Kapitány András (-39 Kg) és Ilyés Bátony (-30 Kg).

A diák C korosztályban, a már kicsit rutinosabb versenyzőink még fényesebb sikereket könyvelhettek el. Zimek Sándor (-27 kg, ellenfél nélkül) aranyérmet szerzett.

Egy súlycsoporttal feljebb három indulónk is volt. Itt Beringer Dominik két győzelemmel jutott be a döntőbe, ahol sajnos botlott, így ezüstérmet szerzett. Neisser Ádám és György Barna ugyanitt ötödik helyezést ért el.

A -33 Kg-os súlycsoportban házi döntőnek örülhettünk, hiszen Veres Marcell és Tóth Patrik könnyedén jutott el a döntőig, ahonnan Marci került ki győztesen, így övé az arany, Patriké az ezüstérem lett. Zentai Péter a döntőig menetelt, ahol megállították, így ezüstérmet szerzett. Bató Dávid és Pistai Panna sajnos helyezetlenül végzett. Diák B korosztályban Liposits Zalán bronzérmes lett.

A legidősebbek között is két aranyat szereztek dzsúdósaink. Beringer Fatime négy győzelemmel a – 32 Kg-ban és Maxim Shestak két győzelemmel a -49 Kg-ban. Gratulálunk Nekik!

2011.04.07. csütörtök 13:34

Garajszki Dániel magyar bajnoki bronzérmes

Április 2-án, szombaton Garajszki Dániel a Siklóson megrendezett junior Magyar Bajnokságra utazott. A verseny komoly mezőny gyűlt össze, hiszen egyben válogató is volt. Dani az első meccsét egy ippon értékű lábsöpréssel nyerte, majd a súlycsoport favoritjától szenvedett vereséget a második mérkőzésén. Természetesen továbbvitte előző ellenfele. A továbbiakban nem hibázott és a harmadik küzdelmét egy fojtástechnikával, a negyediket pedig ismét egy ippon értékű dobással fejezte be, amivel bejutott a bronzmérkőzésre. Itt már szorosabb harcot vívott, de ellenfele nagyot hibázott és versenyzőnk egy kontrával gyűrte maga alá megszerezve első bajnoki érmét. Különösen értékes érem ez hiszen első éves juniorként két évvel idősebbekkel is meg kellett mérkőznie. Nem elhanyagolható, hogy a magyar junior mezőny nemzetközileg is erősnek számít. Gratulálunk neki!

2011.04.07. csütörtök 13:22