Judo
Betűméret növeléseBetűméret csökkentése
Tavaszi éremeső Újpesten
2011.04.07. csütörtök 13:36

Csapatunk versenyzői március 26-án, szombaton az UTE judotermében rendezett budapesti regionális versenyen vettek részt. A versenyt a 8-12 év közötti korosztályoknak szervezték, melyekben 24 indulónk volt. A résztvevők száma rekordot döntött, hiszen meghaladta a 270-et. A régión kívülről is érkeztek csapatok, még Domaszékről és Szegedről is.

Sportolóink ismét kitettek magukért, sok-sok érmet gyűjtöttek. A legkisebbek között (2003-2004), voltak talán a legnagyobb csaták. Kovács Buna Botond ezüst, Zentai László bronzérmet szerzett. Bálint Levente és Penderik Patrik V. helyen végzett. Derekasan küzdött, de sajnos helyezetlenül zárt Dános Bálint és Kapuvári Bence. A 2002-es korosztályban I. helyezést ért el Sztankó Henrich (-39 Kg) négy győzelemmel és Danysin Dániel (+49 Kg, ellenfél nélkül). Kemény küzdelmek árán, a dobogó harmadik fokára állhatott fel Sarkadi Szabó Ábrahám (-36 Kg), Sztankó Richárd (-49 Kg), Kapitány András (-39 Kg) és Ilyés Bátony (-30 Kg).

A diák C korosztályban, a már kicsit rutinosabb versenyzőink még fényesebb sikereket könyvelhettek el. Zimek Sándor (-27 kg, ellenfél nélkül) aranyérmet szerzett.

Egy súlycsoporttal feljebb három indulónk is volt. Itt Beringer Dominik két győzelemmel jutott be a döntőbe, ahol sajnos botlott, így ezüstérmet szerzett. Neisser Ádám és György Barna ugyanitt ötödik helyezést ért el.

A -33 Kg-os súlycsoportban házi döntőnek örülhettünk, hiszen Veres Marcell és Tóth Patrik könnyedén jutott el a döntőig, ahonnan Marci került ki győztesen, így övé az arany, Patriké az ezüstérem lett. Zentai Péter a döntőig menetelt, ahol megállították, így ezüstérmet szerzett. Bató Dávid és Pistai Panna sajnos helyezetlenül végzett. Diák B korosztályban Liposits Zalán bronzérmes lett.

A legidősebbek között is két aranyat szereztek dzsúdósaink. Beringer Fatime négy győzelemmel a – 32 Kg-ban és Maxim Shestak két győzelemmel a -49 Kg-ban. Gratulálunk Nekik!